تجهیزات فست فود

فهرست تجهیزات رستوران فست‌فود

رستوران‌های فست‌فود، در حال حاضر در تمام کشور پراکنده شده‌اند. اگر شما به فکر باز کردن یک رستوران فست‌فود هستید ولی مطمئن نیستید که چه تجهیزاتی نیاز دارید، به سایت خوبی آمده‌اید. این پست دربردارنده فهرست مهم‌ترین لوازم موردنیاز یک رستوران فست‌فود است.

1- سرخ‌کن

شاید رستوران‌های فست‌فود مشهورترین رستوران‌های پیشنهاددهنده سرخ‌کردنی‌ها باشند؛ درنتیجه، سرخ‌کن‌های تجاری بالاترین رتبه را در میان فهرست تجهیزات رستوران فست‌فود دارند. ماهی، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، حلقه‌های پیازهای حلقه‌شده و تکه‌های موزارلا، محبوب‌ترین غذاهای سرخ‌کردنی هستند. حتی شما می‌توانید چیزهایی مثل بستنی، موز و بیسکویت اریو را سرخ کنید.

ازآنجایی‌که همه آشپزخانه‌ها یکسان نیستند، تنوعی از انواع مختلف سرخ‌کن‌‌ها در بازار وجود دارد. بعضی از آن‌ها فضای کمی اشغال می‌کنند و بعضی از آن‌ها مناسب گوشه آشپزخانه هستند. این نوع از سرخ‌کن‌‌ها برای آشپزخانه‌های تجاری در غرفه‌های خوراکی مناسب هستند. دیگر سرخ‌کن‌‌ها از نظر اندازه بزرگ هستند و به فضای بیشتری احتیاج دارند. این سرخ‌کن‌های تجاری حداقل 2 و حداکثر 6 مخزن دارند که برای سرخ کردن حجم زیادی از غذا مناسب هستند. اگر شما به گاز دسترسی نداشته باشید، سرخ‌کن برقی بهترین گزینه برای شما است.

2- گریل

بیشتر رستوران‌های فست‌فود به گریل‌های تجاری نیاز دارند. اگر شما برگر، تخم‌مرغ، سوسیس، پنکیک، اِستِیک، مرغ یا ماهی می‌پزید، نیازمند گریل هستید. گریل‌های تجاری مناسب کانتر آشپزخانه دارای 30 سانتیمتر پهنا و 182 سانتیمتر طول می‌باشند؛ بنابراین اگر کانتر شما فضای خالی دارد، این نوع از گریل‌ها بهترین گزینه هستند.

3- یخچال‌فریزر

در رستوران‌های فست‌فود شما باید موادغذایی را نگه دارید؛ این دلیلی است که هر رستورانی به فریزر و یخچال نیاز دارد. یخچال‌ها با درهای شیشه‌ای دید بهتری دارند و درهای ثابت آن‌ها عایق بسیار مناسبی است. برای آشپزخانه‌هایی که تنوع‌طلب هستند، ترکیب یخچال‌فریزر گزینه عالی است.

4- هود

هود آشپزخانه تجاری به‌منظور ایمنی کارکنان آشپزخانه شما الزامی است. هود مخصوصاً در رستوران‌های فست‌فود مهم است. هود نقش مهمی در خارج کردن هوای روغنی و دودهای ناخواسته دارد. این فرآیند هوای آشپزخانه شما را تازه نگه می‌دارد و از همه مهم‌تر خطر آتش‌سوزی را کاهش می‌دهد. اگر شما یک رستوران فست‌فود کوچک باز می‌کنید یک سیستم هود دارای لوله تهویه می‌تواند گزینه‌ای هوشمندانه باشد. این واحدها به حداقل فضا نیاز دارند و زمانی که وقت طراحی می‌شود، آشپزخانه‌ها قابلیت تغییر دارند. هودهای مخفی گزینه دیگر می‌باشند. هود به‌راحتی و به‌طور مستقیم به دیوار یا سقف شما متصل می‌شود.

5- سینک‌ها (ظرفشویی‌ها)

بهداشتی نگه داشتن محیط نه تنها برای سلامتی کارکنان شما و مشتریان شما مهم است، بلکه اگر بهداشت را رعایت نکنید دیر یا زود مأموران بهداشت به سراغ شما خواهند آمد. این دلیلی است که هر رستوران فست‌فود به سینک‌های تجاری نیاز دارند. اگر شما در حال استفاده از سینکی برای شستن دست‌هایتان، آب‌کشی مواد غذایی یا شستن جارو و تِی هستید، سینک مناسب این کار برای شما وجود دارد. سینک‌ها می‌توانند یک‌تکه باشند و این یکپارچگی می‌تواند یک سینک یا حداکثر چهار سینک در خود داشته باشد.

6- میزهای مخصوص آشپزخانه

قبل از اینکه شما غذای خود را بپزید، نیاز دارید تا غذای خود را آماده کنید؛ برای این منظور به میزهای کار فلزی ضدزنگ احتیاج دارید. این نوع میزها دارای سبک و اندازه‌های مختلفی هستند. بعضی از این میزها بر روی سینک‌ها ساخته می‌شوند. برخی میزها قفسه‌های زیرین دارند که فضای برای ذخیره کردن در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما یک میز مخصوص آشپزخانه می‌خواهید که چند منظور باشد، میز دارای فریزر یک گزینه خوب برای شما است. مخصوصاً برای آشپزخانه‌های که ساندویچ، سالاد یا پیتزا آماده می‌کنند، بسیار مناسب هستند، این واحدها دارای مخزن قابل‌دسترس هستند که مواد موردنیاز را در آنجا نگه داشته می‌شوند. تخته‌های آشپزخانه نیز استاندارد هستند و به سرآشپزها اجازه می‌دهند تا مواد موردنیاز غذا را سریعاً ببرند و تکه‌تکه کنند. یخچال‌ها در زیر این میزها قرار داده شده‌اند و دارای در هستند یا به‌صورت کشو هستند.

7- قفسه

وقتی شما یک رستوران فست‌فود باز می‌کنید، آماده کردن و خریدن تجهیزات رستوران آسان است؛ اما به یاد داشته باشید که شما به فضایی برای انبار کردن نیاز خواهید داشت. قفسه‌بندی رستوران یک راه‌حل کاملاً هوشمندانه برای آشپزخانه است. قفسه‌هایی که روی دیوار قرار گرفته‌اند می‌توانند بر روی دیوارها ثابت شوند و برای آشپزخانه‌هایی که فضایی برای قفسه‌های سنتی ندارند، مناسب هستند. اگر شما یک گزینه سیار ترجیح می‌دهید، همیشه می‌توانید از قفسه‌های چرخ‌دار در زیر قفسه‌های دیواری خود استفاده کنید.

تهیه کردن تجهیزات مناسب یک قدم در جهت باز کردن یک رستوران فست‌فود است. بعد از همه این‌ها، آغاز به کار یک رستوران یک فرآیند پیچیده است که نیازمند ماه‌ها برنامه‌ریزی است. پس با خریدن تجهیزات خود را مشغول نکنید تا اینکه پی رستوران ریخته شود؛ اما زمانی که آماده شدید تا کار را آغاز کنید، آن موقع تجهیزات را بخرید، این فهرست از تجهیزات رستوران فست‌فود راهنمایی مؤثر و مناسب برای شما است.


ادامه مطلب