چگونه برای کافی‌شاپ خود یک قهوه‌ساز انتخاب کنیم

مهم نیست که برای بازگشایی کافی‌شاپ خود برنامه‌ریزی می‌کنید یا به دنبال ارتقاء دستگاه اسپرسو فعلی خود هستید. در واقع، دستگاه اسپرسو مهم‌ترین بخش کسب‌وکار شما است. بنابراین، گرفتن دستگاه قهوه‌سازی که به‌اندازه کافی خوب باشد تا با نیازهای کسب‌وکار شما مطابقت داشته باشد، مهم است. ما مشکل شما را درک می‌کنیم چون انتخاب‌های بی‌شماری در بازار وجود دارد و هر چه انتخاب‌های شما بیشتر باشند تصمیم‌گیری برای شما دشوارتر است. سؤالاتی مانند اینکه چقدر باید هزینه کنید، بهترین برند ماشین‌های اسپرسو کدام است، تعداد هدگروپ‌های موردنیاز، و سؤالات بسیار دیگری پیش می‌آید. بنابراین اجازه دهید در این پست موارد مهم را قبل از خرید ماشین قهوه‌ساز  تجاری ارائه دهیم.

اندازه ماشین قهوه‌ساز :

ابعاد و اندازه به سه مورد بستگی دارد:

بودجه شما چقدر است؟

چقدر فضا در دسترس دارید؟

چند ساعت می‌خواهید کار کنید؟

 

بیشتر دستگاه‌های قهوه‌ساز  برای کافی‌شاپ‌ها دارای ۲، ۳ یا ۴ هدگروپ هستند. این ویژگی باعث آماده کردن هم‌زمان ۴، ۶ و یا ۸ نوشیدنی می‌شود. کاملاً مشخص است که ماشین‌های اسپرسو با هدگروپ بیشتر به فضای بیشتری هم برای قرار دادن و هم برای کار کردن نیاز دارند و هزینه سرمایه‌گذاری را نیز برای شما افزایش خواهند داد.

دستگاه‌های قهوه‌ساز  تجاری با هدگروپ‌های بیشتر به شما این امکان را می‌دهند که در طول روز کاری قهوه‌های بیشتری داشته باشید، اما برای استفاده از آن‌ها به کارکنان و فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. اکثر ماشین‌های اسپرسو در محدوده خاصی از حجم تولیدی فنجان روزانه قرار می‌گیرند. یک ماشین ابتدایی می‌تواند از ۱۵۰ فنجان در روز شروع کند و در صورت ارتقا تا فراتر از ۲۵۰ فنجان برسد. کافه دوستم با  BEZZERA Professional Espresso Machine Arcadia 2GR مجهز شده است، که برای فروشگاه‌های شلوغ عالی است چون می‌تواند روزانه تعداد زیادی فنجان قهوه آماده کند. این BEZZERA دارای اندازه و بویلر بزرگ‌تری در مقایسه با دستگاه‌های قهوه‌ساز  فشرده‌تر است، که برای ساعات اوج مانند ساعت شلوغی بعد از ناهار عالی است.

باید بگویم که داشتن یک دستگاه اسپرسو بزرگ برای همه کافی‌شاپ‌ها لازم نیست. درصورتی‌که شما صاحب رستوران هستید و قهوه هم سرو می‌کنید، ازآنجایی‌که لازم نیست مقدار زیادی قهوه درست کنید، نیازی به یک قهوه‌ساز  بزرگ و گران‌قیمت ندارید و می‌توانید به دنبال گزینه‌های ارزان‌تر بروید. اگر این‌طور است، آنگاه Bezzera Matrix DE Dual Boiler Espresso Machine برای نیازهای کسب‌وکار شما مناسب‌تر خواهد بود.

خواستن یک دستگاه اسپرسو در نگاه اول دشوار نیست. اما، ما اینجا هستیم تا به شما یادآوری کنیم که عجله نکنید و اولین چیزی که دیدید و یا گران‌ترین را که تعداد زیادی هدگروپ دارد که درنهایت استفاده نخواهند شد را نخرید. اگر برنامه کسب‌وکار شما با یک باریستای باتجربه باشد، در این صورت شما به یک دستگاه اسپرسو با ۱ یا ۲ هدگروپ نیاز خواهید داشت. اگر این‌طور است، پس سرمایه‌گذاری بیشتر برای یک دستگاه بزرگ‌تر مقرون‌به‌صرفه نیست. احساساتی نشوید و بر اساس طراحی و اینکه چگونه این دستگاه اسپرسو در پشت باجه قهوه شما ظاهر خواهد شد تصمیم نگیرید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که متوسط فنجان‌های قهوه که می‌خواهید هر روز به فروش برسانید را تعیین و سپس تعداد هدگروپ‌هایی که موردنیاز است را محاسبه کنید.

شما باید کیفیت دستگاه قهوه‌ساز  را در نظر بگیرید و قهوه‌سازی که بادوام باشد و به‌طور مداوم قهوه خوش‌مزه و گرم درست کند را بخرید. البته، باید بودجه خود را در نظر بگیرید. اما به سراغ دستگاه ارزان‌تری، که تجهیزات کم‌تری دارد، نروید. محتمل‌ترین حالت این است که شما به این تجهیزات اضافی نیاز دارید و باید به‌زودی آن را بخرید. باید مراقب باشید چون انتخاب نادرست ممکن است منجر به از دست دادن مشتریانتان شود.

خدمات پس از فروش مهم است

حتی در مورد گران‌ترین ماشین‌های اسپرسو نیز نمی‌توانید احتمال خرابی را در نظر نگیرید. ازآنجایی‌که این دستگاه مهم‌ترین سرمایه شما است، مطمئن شوید که قطعات یدکی در دسترس هستند و شما پشتیبانی پس از فروش خوبی خواهید داشت. سفر به آن‌طرف کشور برای تعمیر دستگاه اسپرسوتان به پیشرفت کسب‌وکارتان کمکی نخواهد کرد.

منحنی یادگیری و تمیز کردن

اگر در حال حاضر باریستای باتجربه‌ای را استخدام کرده‌اید، در این صورت نباید با عملکرد دستگاه قهوه‌ساز  مشکلی داشته باشید. اما اگر شما تازه‌کار هستید، باید انتظار داشته باشید که قبل از درست کردن بهترین قهوه باید کمی تجربه به دست آورید. اگر بتوانید دستگاه را از برندی که آموزش‌های دوره شروع دارد، تهیه کنید، خوب خواهد بود.

علاوه بر این، روند تمیز کردن و نگهداری روزانه باید آسان باشد چون شما یا کارکنانتان قرار است این کار را روزانه انجام دهید! تمیز کردن و نگهداری برای اطمینان از طولانی شدن عمر دستگاه قهوه‌ساز  شما ضروری هستند.

ادامه مطلب