چرا باید یک آسیاب قهوه (بهتر) بخریم؟

آیا به دنبال یک فنجان قهوه با طعمی بهتر هستید؟ در این صورت شاید زمان آن رسیده باشد که یک آسیاب قهوه جدید خریداری کنید. در اینجا مهم‌ترین دلایل برای این‌که چرا باید یک آسیاب قهوه بخرید و یا آسیاب قهوه فعلی خود را ارتقا دهید ارائه می‌شود:

۱- قهوه آسیاب شده‌ای که می‌خرید، به‌اندازه کافی خوب نیست

قهوه‌ای که از قبل آسیاب شده است، مدت‌ها قبل از اینکه شما آن را بخرید، بیات شده است. زمانی که قهوه را آسیاب می‌کنید، بلافاصله رایحه مطبوع خود را در فضا پر می‌کند و شما متوجه تفاوتی که این مسئله در قهوه ایجاد می‌کند، خواهید شد. قهوه‌ای که فقط ۱۵ دقیقه قبل آسیاب شده است، طعم و بویی مثل دانه‌های قهوه‌ای که تازه آسیاب شده‌اند، ندارد. این در صورتی است که اگر قهوه گران قیمتی خریداری کرده باشید، توقع دارید که بهترین طعم را داشته باشد.

۲- به دنبال یک اندازه خاص برای قهوه خود هستید

آیا می‌دانید که چه اندازه‌ای برای روش و دستورالعمل آماده‌سازی قهوه مطلوب خود نیاز دارید؟ برای هر روش دم کردن قهوه، دانه‌ها باید به اندازه مشخصی آسیاب شوند. قهوه‌ای که از قبل آسیاب شده است نه تنها بیات نخواهد بود؛ بلکه ممکن است بیش از اندازه درشت یا ریز باشد. شایان‌ ذکر است درحالی‌ که بیشتر آسیاب‌ها درجات مختلف برای آسیاب دارند؛ اما برخی از آن‌ها نمی‌توانند دانه‌های قهوه را به اندازه‌ای که برای قهوه ترک لازم است آسیاب کنند. آسیاب قهوه های بیزرا و سیدو درمدل های مختلف در بخش فروش آنلاین تمام نیازهای شما را برآورد خواهد نمود.

۳- می‌خواهید روش‌ها یا دستورالعمل‌های آسیاب خود را تغییر دهید

شما چندین دستگاه مختلف دارید: یک وی شصت، یک فرانسوی و یک ماشین اسپرسو و یک فرنچ‌پرس. چرا باید قهوه‌های مختلفی برای هر دستگاه بخرید؟ درصورتی‌که می‌توانید یک بسته قهوه خریده و آن را به‌طور مناسب آسیاب کنید؟

علاوه بر این، اندازه دانه‌های قهوه اهمیت زیادی دارد و با تغییر کمی در آن می‌توان طعم قهوه خود را کنترل کرد. این مسئله به‌خصوص در صورتی درست است که یک دستگاه آئروپرس دارید که به‌خوبی با تنوع گسترده‌ای از اندازه‌های قهوه و دستورالعمل‌های مختلف کار می‌کند.

۴- از قهوه بد یا غیر یکدست خسته شده‌اید

دانه‌های غیر یکدست می‌تواند منجر به یک قهوه بد شود. ممکن است طعم قهوه شما را ترش یا تلخ کند. همچنین شما نمی‌توانید یک مزه یکسان را دوباره به دست آورید؛ اما زمانی که از یک آسیاب با کیفیت پایین استفاده می‌کنید، احتمالاً قطعات کوچک و بزرگی از دانه‌های قهوه تولید می‌شود. دانه‌های بزرگ منجر به ایجاد طعمی تند و نامتوازن می‌شوند؛ دانه‌های ریز منجر به افزایش تلخی قهوه می‌شوند.

فقط تصور کنید که یک قهوه استثنایی خریداری کرده‌اید؛ اما الان نمی‌توانید همان مزه‌ای که در قهوه‌ فروشی داشت را به دست آورید و همه این‌ها به خاطر آسیاب شماست.

۵- می‌خواهید کنترل بیشتری روی اسپرسو خود داشته باشید

آیا می‌خواهید اسپرسوی خود را بهبود ببخشید؟ پس زمان آن رسیده است که کمی تکنیک یاد بگیرید! درجه حرارت و رطوبت، زمان روز و حتی سن دانه‌های بوداده شده می‌توانند روی درجه آسیاب مورد نیاز قهوه تأثیر بگذارند. به‌عنوان‌مثال، زمانی که رطوبت بالاتر است، دانه‌های قهوه بخشی از آن رطوبت را جذب خواهند کرد.

ادامه مطلب
صفحه 1 از 50