لباس های مخصوص سرآشپز و باریستا


نکاتی که قبل از خرید لباس سرآشپز (شف) باید بدانید

شاید کت و کلاه سرآشپز متمایزترین بخش‌های لباس سرآشپز باشد. لباس سرآشپز هم‌زمان چندین نقش بازی می‌کند.: در برابر عناصر آشپزخانه از سرآشپز محافظت می‌کنند، محلی برای نگهداری برخی ابزارهای ضروری هستند و سرآشپز را از سایر کارکنان آشپزخانه متمایز می‌کنند.

اگر می‌خواهید در آینده نزدیک برای سرآشپزتان یک کت جدید بخرید، یا صاحب رستورانی هستید که به بهبود اونیفورم سرآشپزهای خود فکر می‌کنید، باید با در نظر گرفتن زیبایی و کارآمدی چندین تصمیم مهم بگیرید.

ویژگی‌هایی که باید یک لباس سرآشپز داشته باشد

قبل از آنکه فقط زیبایی را در نظر بگیرید، باید کارآمد بودن کت را در نظر بگیرید. لباس سرآشپز بخشی متمایز از لباس خدمت هستند که به تمایز بین سرآشپز از آشپزها کمک می‌کند. کت سرآشپز باید او را در مقابل برخی عناصر خطرناک آشپزخانه محافظت کند.

ایمنی اولین عملکرد حیاتی است که باید در نظر بگیرید. سرآشپزها باید در کنار سطوح داغ کار کنند و اغلب در مقابل شعله می‌ایستند و یک لباس خوب برای سرآشپز، اولین خط دفاعی در برابر سوختگی‌های شدید در آشپزخانه است. یک لباس سرآشپز باکیفیت از پارچه پنبه‌ای با ضخامت دو برابر تولید شده است تا در برابر آتش مقاومت بیشتری داشته باشد.

بیشتر لباس‌های سرآشپز مقاوم هستند تا سرآشپز را در برابر ابزارهای تیز آشپزخانه و سوختگی‌های ناشی از مایعات داغ، بخار و سطوح پخت محافظت نمایند؛ اما به‌اندازه کافی خنک هستند تا آشپزها در محیط گرم آشپزخانه راحت باشند.

کت سرآشپز همچنین برای این‌که به مهمانان خود نشان دهید که چقدر تمیز هستید بسیار کارآمد است. لباس‌های چهار دکمه سرآشپزها به سرآشپز اجازه می‌دهند تا دکمه‌های لایه بالایی لباس را باز کنند و لایه‌های روبرویی را تا کنند تا لکه‌ها و ذراتی را پنهان کنند که معمولاً در آشپزخانه ایجاد می‌شوند.

اگر نیاز باشد که سرآشپز وارد محوطه غذاخوری شود، می‌تواند به‌سادگی لکه‌های آشپزی را با تغییر لایه‌های لباس پنهان کند و پارچه پنبه‌ای مخصوص کارهای سنگین به ممانعت از دیده شدن لایه لکه‌دار کمک می‌کند.

غرور و حرفه‌ای بودن

لباس سرآشپز انتقال‌دهنده حس حرفه‌ای بودن به مهمانان در رستوران شماست. پوشیدن لباس سرآشپز به‌عنوان یک سنت دیرینه، نقطه مشترک غرور شخصی بین سرآشپزهای متخصص است و بیشتر سرآشپزهای حرفه‌ای به این سنت با جدیت پایبند هستند. بیشتر سرآشپزها از پاکیزه بودن لباس‌های سرآشپزها قبل از تغییر نوبت اطمینان حاصل می‌کنند چراکه آن‌ها تخصص خود را جدی می‌گیرند و می‌خواهند کیفیت و تخصص را به همه‌کسانی که با آن‌ها کار می‌کنند، منتقل کنند.

سرآشپزها سال‌های زیادی را در مدرسه آشپزی می‌گذرانند و به مهارت‌هایشان افتخار می‌کنند. پوشیدن یک لباس سرآشپزی ضرورتاً یک مراسم معتبر و نمادین از اعطای آن است که یک سرآشپز باید آن را به‌جا آورد. لباس سرآشپزی که انتخاب می‌کنید باید انعکاس‌دهنده ارادت شما به تخصص آن‌ها باشد. اگر شما مالک رستوران هستید و به سرآشپزهای خود لباس‌های سرآشپزی جدیدی می‌دهید، این لباس باید به‌اندازه کافی نشان‌دهنده قدردانی از تلاش سختی باشد که سرآشپزهایتان برای رسیدن به این نقطه در شغلشان انجام داده‌اند و با زیبایی کلی رستوران شما متناسب باشد.

انتخاب لباس مناسب سرآشپز

وقتی لباس سرآشپزی را می‌بینید که نشان‌دهنده کارآمدی و سطح کیفیتی است که انتظارش را دارید، مرحله بعدی در نظر گرفتن زیبایی است. سفید، رنگ سنتی لباس سرآشپزها است، چراکه انتقال‌دهنده پاکیزگی و تخصص است.

اگرچه یک لباس سفید با شلوار شطرنجی سیاه‌وسفید، لباس سنتی سرآشپزها است اما نیازی به رعایت صد در صد آن ندارید. ممکن است از خود بپرسید: «آیا یک لباس سفید برای من و رستورانم مناسب است؟» شما می‌توانید رنگی به‌جز سفید انتخاب کنید؛ بااین‌حال، در نظر داشته باشید لباس سنتی سرآشپزها سفید است. لباس‌های سفید مزایای خاصی دارند.

لباس‌های سفید به‌راحتی کثیف می‌شوند و لکه غذا بر روی آن خودنمایی می‌کند؛ اما شستن یک لباس سفید باکیفیت بسیار ساده است. درنهایت، لباس‌های سفید سرآشپز در بین سرآشپزهای حرفه‌ای در سرتاسر دنیا انتخابی استاندارد است.

همین امروز لباس سرآشپز را از گروه تجهیز آریا بخرید!

در گروه تجهیز آریا، اولویت ما تأمین کامل رضایت مشتری است. ما به دنبال ارائه باکیفیت‌ترین خدمات به مشتریانمان هستیم. برای مشاهده کارآمدترین و زیباترین لباس‌های سرآشپز اینجا کلیک کنید. گروه تجهیز آریا همیشه متعهد بوده است تا انتظارات مشتریان خود را به بهترین شکل ممکن برآورده سازد. درصورتی که سوالی داشتید بسیار خوشحال می‌شویم که با ما تماس بگیرید.

ادامه مطلب
صفحه 1 از 30