کافی شاپ

برای راه‌اندازی کافی‌شاپ به چه لوازم و تجهیزات نیاز دارید

شما برای راه‌اندازی کافی‌شاپ خود یک محل عالی و یک نام مناسب با یک لوگوی عالی انتخاب کرده‌اید؛ اما حالا وقت آن رسیده که کافی‌شاپ خود را تجهیز کنید، مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید. اگر چه تجهیزات خاص از کافی‌شاپی به کافی‌شاپ دیگر فرق می‌کنند، ما یک فهرست عالی از تجهیزات موردنیاز برای شروع کار تهیه کرده‌ایم. برای به دست آوردن دیدی کلی از تجهیزات موردنیاز در زمان راه‌اندازی کافی‌شاپ حتماً این نوشته را بخوانید.

۱- آسیاب قهوه

آسیاب کردن دانه‌های قهوه کلید تهیه کردن بهترین قهوه ممکن است. در حقیقت، آسیاب کردن دانه‌های قهوه حتی 10 دقیقه قبل از دم کردن باعث افت قابل‌توجه رایحه قهوه می‌شود. آسیاب قهوه طوری طراحی شده است تا دانه‌هایی با اندازه مناسب ایجاد کند که برای دستگاه اسپرسو شما مناسب باشد. اگرچه بیشتر مشتریان یک قهوه معمولی را سفارش می‌دهند؛ اما افرادی هستند که ذائقه خاصی دارند و راضی نگه داشتن آن‌ها می‌تواند سود کافی‌شاپ شما را افزایش دهد. یک آسیاب مجزا می‌تواند معمولاً پاسخگوی تقاضاها خاص برخی از مشتریانتان باشد.

۲- دستگاه اسپرسو

اولین مرحله برای هر کافی‌شاپ، تهیه دانه‌های قهوه‌ای است که به شما یک نوشیدنی منحصربه‌فرد، با بویی تازه بدهد تا بتوانید نام تجاری خود را تعریف کنید. مرحله دوم، انتخاب یک دستگاه اسپرسو است تا به شما اجازه دهد تا آن دانه‌ها را به لاته، موکا، کاپوچینو و سایر نوشیدنی‌های مخصوص تبدیل کنید. درحالی‌که همیشه در بازار تجهیزات دست‌دوم برای خریدن وجود دارد، به شما توصیه می‌کنیم یک دستگاه اسپرسوی جدید توصیه بخرید؛ چراکه دستگاه اسپرسو، موتور محرکه کافی‌شاپ شما خواهد بود.

۳- قهوه ساز

درحالی‌که یک قهوه ساز معمولی می‌تواند برای نیمی از کافی‌شاپ‌ها کافی باشد، کلی قهوه ساز مختلف وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

۴- مخلوط‌کن‌های اسموتی و یخ در بهشت

مخلوط‌کن‌های اسموتی اجازه می‌دهد تا شما بتوانید نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسوی یخ‌زده‌ای همچون لاته یخ‌زده، یخ در بهشت و کاکیاتو درست کنید. مخلوط‌کن شما باید صدا خفه کن داشته باشد تا بدون هیچ مشکلی در محیط کاری‌تان استفاده کنید. یک مخلوط‌کن با سرعت بالا برای سازگاری بیشتر و خدمات سریع‌تر توصیه می‌شود.

۵- دم کننده چای یخ (آیس تی)

چای یخ نوشیدنی کلاسیک است که مشتریان دوست دارند آن را در تابستان بنوشند. می‌توانید یک دم‌کننده چای جداگانه که مخصوص چای یخ است بخرید.

۶- توزیع‌کننده آب گرم

اگرچه بیشتر دستگاه‌های قهوه ساز درونشان یک شیر آب گرم دارند، دستگاه توزیع‌کننده آب گرم به‌تنهایی می‌تواند حجم آب جوش را افزایش دهد و حتی ترافیک رفت‌وآمد کسانی که تلاش می‌کنند تا قهوه درست کنند و چند ماگ را برای چای با آب جوش پر کنند کاهش خواهد داد. ازآنجاکه آب گرم نیز برای کارهای پاک‌سازی متعددی استفاده می‌شود، داشتن آب گرم با اهرم کششی می‌تواند در زمانی که می‌خواهید تمیزکاری‌های روزانه را انجام دهید، به دردتان می‌خورد.

۷- تجهیزات پخت‌وپز

ممکن است چهار وعده غذا ارائه نکنید، اما این روزها کافی‌شاپ‌ها فقط برای قهوه یا حتی فقط برای نوشیدنی نیستند. محصولات تازه پخته‌شده نیز بخش اصلی بسیاری از کافی‌شاپ‌ها هستند، درحالی‌که ساندویچ‌های صبحانه و ناهار نیز روزبه‌روز در حال گسترش هستند. تجهیزات پخت‌وپز سبکی همچون اجاق‌های گرمایی رومیزی (اون‌های رومیزی) و اجاق‌های پرسرعت راهی عالی برای تنوع بخشیدن به منوی شما بدون نیاز به فضایی بزرگ یا سرمایه‌گذاری مالی زیاد هستند. این چیزها اغلب نیازمند یک هود هستند.

۸- یخچال‌های ایستاده

ما توصیه می‌کنیم که شما برای ناحیه پشت پیشخوانتان جایی که می‌تواند شیر اضافی، چاشنی‌های تزئینی و مواد اولیه اسموتی را نگه دارید، یک یخچال ایستاده بخرید. درحالی‌که یک نوع ایستاده می‌تواند به شما کلی فضای ذخیره‌سازی برای اقلام مرتبط با نوشیدنی بدهد، اگر می‌خواهید غذا نیز سرو کنید، می‌توانید از یک یخچال بزرگ‌تر استفاده کنید.

۹- یخچال زمینی (پشت پیشخوان) یا رومیزی

خرید یک یخچال ایستاده برای ناحیه پشت پیشخوان برای ذخیره‌سازی شیر اضافی و سایر اقلامی که باید در یخچال نگه‌داری شوند، مهم است، اما برای اقلامی که دسترسی مکرر به آن‌ها دارید، چه می‌کنید؟ یخچال‌های زیر پیشخوان یا رومیزی مستقیماً زیر پیشخوان تهیه نوشیدنی شما هستند و به شما امکان دسترسی راحت به چیزهایی که معمولاً نیاز دارید را می‌دهند. مطمئن شوید که همه الزامات مرتبط با پشت و اطراف این نوع یخچال را که تولیدکننده به آن‌ها اشاره کرده را رعایت کرده باشید تا یخچال شما هرچقدر که ممکن است با بازده بیشتری کار کند.

۱۰- میز آماده‌سازی ساندویچ

اگر سالاد و ساندویچ هم می‌فروشید، یک ابزار آماده‌سازی ساندویچ مهم است. این ابزارها برای شما یک میز کار ریلی فراهم می‌کنند تا مواد اولیه‌ای که مدام استفاده می‌کنید، مانند پنیر و کاهو را کنار دست خود داشته باشید، درعین‌حال کابینت زیری فضای ذخیره‌سازی اضافی را فراهم می‌کند که به شما اجازه می‌دهد تا به‌سادگی ریل بالایی را دوباره پر کنید. صفحه‌های برش به هم وصل شده به شما کلی فضا می‌دهند تا ساندویچ‌ها و سالادهای خود را درست کنید.

۱۱- دستگاه یخ‌ساز

یخ ماده اولیه اسموتی‌ها، آیس‌کافی و سایر نوشیدنی‌های خاص سرد می‌باشند- حالا به نوشابه‌ها یا آب اشاره نکردیم- بنابراین داشتن یک یخ‌ساز خوب ضروری است. یخ‌سازها در همه ابعاد، از مواردی که زیر پیشخوان شما نصب شده‌اند تا ماشین‌های بزرگی که بیش از ۲۰۰۰ قطعه یخ روزانه تولید می‌کنند، وجود دارند.

۱۲- محفظه نمایش (ویترین)

شیرینی‌ها، دونات‌ها، شیرینی‌های هلالی شکل و سایر موارد پخته‌شده میان وعده‌های خوبی هستند که می‌توان با یک فنجان قهوه نوش جان کرد، بنابراین به نمایش در آوردن آن‌ها در یک محفظه زیبا در کنار پیشخوان خروجی می‌تواند به شما پتانسیل بازاریابی حداکثر را بدهد و فروش این چیزهای شیرین را افزایش دهد. موارد پختنی در همه اشکال و ابعاد وجود درند، همچنین به‌صورت یخچالی یا خشک. قبل از آنکه یکی از این ابزارها را برای کافی‌شاپ خود بخرید، مطمئن شوید که چه اندازه‌ای برای شما مناسب است. همچنین می‌توانید برای دو برابر شدن سود این ابزار، یک جعبه نمایش دومنظوره بخرید تا شیرینی، دسرها و نان‌ها را در یک محفظه نگه دارید و درعین‌حال یک محفظه سلف‌سرویس هم داشته باشید.

۱۳- ظرف‌شویی (سینک) زیر پیشخوان

یک ظرف‌شویی زیر پیشخوان به کسانی که قهوه درست می‌کنند فضای کافی را می‌دهد تا بتوانند ابزارهای دم‌دستی کوچک را در آن‌ها بشویند، مایعات باقی‌مانده از ماگ‌های استفاده شده را آنجا خالی کنند و دست‌هایشان را آنجا بشویند. ابزارهای زیر بار متعددی نیز دارای سینی‌هایی هستند که می‌توانند برای خشک کردن لوازم نوشیدنی و سایر ابزارهای کوچک استفاده شوند. اگر شما فضایی برای ظرف‌شویی‌های زیر پیشخوان ندارید، می‌توانید یک پیشخوان اسپرسویی را در نظر بگیرید که مجهز به لگن‌هایی برای نقش‌آفرینی به‌جای یک ظرف‌شویی واقعی هستند.

۱۴- ظرف‌شویی محفظه دار

در اصل برای استفاده در ناحیه پشت پیشخوان طراحی شده، یک ظرف‌شویی با ۳ محفظه است که برای کارهای زیادی مناسب است، از شستن و ضدعفونی کردن ظروف گرفته تا پاک کردن میوه‌های تازه یا که بعدها آماده می‌شوند و در اسموتی‌ها مخلوط می‌شوند. عمق کاسه‌ها و نوع شیر آب ظرف‌شویی‌ها با یکدیگر دیگر فرق کند. بیشتر ظرف‌شویی‌های سه‌بخشی رویشان شیر آبی وصل نیست، بنابراین می‌توانید شیر آب ایدئال خود را بخرید و مطمئن شوید که با کاربرد ظرف‌شویی برای شما تطبیق داشته باشند.

۱۵- ماشین ظرف‌شویی

برحسب حجم کسب‌وکارتان، یک ظرف‌شویی سه محفظه‌ای ممکن است همه نیازهای شستشوی شمار ا برآورده کند. بااین‌حال، خرید یک ماشین ظرف‌شویی می‌تواند گزینه‌ای دیگر باشد. ماشین‌های ظرف‌شویی زیر پیشخوان، کوچک هستند، دستگاه‌های جمع‌وجوری هستند و می‌توانند تا حداکثر ۳۵ قفسه ظرف را در ساعت بشورند. برای کافه‌های متعددی، یک ماشین ظرف‌شویی زیر پیشخوانی خواهد توانست حجم ظروف کثیف برگشت داده شده به آشپزخانه را مدیریت کند. اگر سروصدا در ناحیه پیشخوان شما مهم است یا اعتقاد دارید که ماشین‌های زیر پیشخوانی به‌اندازه کافی بزرگ نیستند، یک ماشین ظرف‌شویی تک قفسه‌ای می‌تواند انتخاب بهتری باشد.

۱۶- تمپر اسپرسو

یک تمپر اسپرسو یک ابزاردستی کوچک است که برای فشار دادن دانه‌های اسپرسو در سبد پرتافیلتر قبل از دم کردن است. تمپر کردن دانه‌های قهوه بخش مهمی از تولید یک فنجان اسپرسو است. بیشتر تمپرها از فلز ساخته می‌شوند و برخی دستگیره‌های دکوری‌ برای حس سفارشی بودن دارند. مهم است که مطمئن شوید که اندازه تمپر متناسب با اندازه سبدهای پورتافیلتر بر روی ماشین اسپرسوی شما است.

۱۷- پارچ کف شیر

برای ساخت نوشیدنی‌های ویژه‌ای همچون لاته و کاپوچینو، پارچ‌های کف شیر همراه با نازل بخار بر روی ماشین اسپرسوی شما استفاده می‌شوند تا شیر شما کف کند. در فرایند تهیه قهوه این کف به فنجان اسپرسو اضافه می‌شود. دهانه مناسب روی پارچ نیز به باریستای خلاق شما اجازه ایجاد طراحی‌های هنرمندانه در فنجان، می‌دهند.

۱۸- سطل زباله ضربه‌ای

وجود یک سطل زباله ضربه‌ای در دم دست برای، به شما در جمع کردن تفاله‌های مرطوب و سنگین اسپرسو و قهوه کمک می‌کند. یک جعبه ضربه‌ای یک میله در وسطش دارد درنتیجه شما می‌توانید تفاله‌ها را به بیرون از پورتافیلتر و سبد بتکانید و در انتهای روز به‌سادگی آن‌ها را دفع کنید.

۱۹- فنجان‌ها و قاشق‌های اندازه‌گیری

در کافی‌شاپ ترکیب اندازه مناسبی از هر ماده بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین مطمئن شوید که کلی ابزار اندازه‌گیری خریده‌اید. تولیدکننده‌ها زیادی قاشق‌های اندازه‌گیری مخصوصی برای کافی‌شاپ‌ها می‌سازند.

۲۰- ترازو

ترازوها برای بخش‌بندی مواد اولیه یا بسته‌بندی قهوه‌های فله‌ به منظور فروش آن‌ها کاربرد دارند. اگر کافی‌شاپ کوچکی دارید یک ترازوی الکترونیکی ساده پاسخگوی نیازهای شما هست.

۲۱- پمپ‌های سیروپ

پمپ‌های سیروپ باعث جریان یافتن سیروپ شما می‌شوند و برای توزیع مقدار مشخص سیروپ با یک‌بار فشار دادن پمپ طراحی شده‌اند.

۲۲- دماسنج کف

دماسنج‌های کف به‌صورت ویژه برای وصل شدن به پارچ‌های کف شیر طراحی شده‌اند تا به نظارت دقیق بر دما کمک کنند.

۲۳- زمان‌سنج‌ها

زمان‌سنج‌ها زمانی به درد می‌خورند که نیروی شما بخواهد چند نوشیدنی را یک‌باره آماده کند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای نظارت بر اینکه چه مدت است قهوه شما در حال دم کشیدن است استفاده شوند یا به شما در مورد اینکه چه زمانی یک قوری جدید را دم کنید، هشدار دهند. برخی از زمان‌سنج‌ها می‌توانند برای زمان‌سنجی چند رویداد به‌صورت هم‌زمان، تنظیم شود.

۲۴- ماگ‌های قهوه و فنجان‌های چای

درحالی‌که مشتریان زیادی قهوه‌هایشان را با خود می‌برند، برخی نیز ترجیح می‌دهند که در کافی‌شاپ بنشینند و درحالی‌که کتاب می‌خوانند و یا از وای.فای رایگان استفاده می‌کنند، قهوه‌شان را بنوشند. این‌ها مشتریانی هستند که انتظار دارند که قهوه لاته و آمریکانو‌شان در ماگ‌های واقعی و اصیل سرو شوند.

۲۵- فنجان‌های اسپرسو

فنجان‌های اسپرسو کوچک‌تر از ماگ‌های سنتی طراحی شده‌اند تا یک اونس ظرفیت داشته باشند. یک شات اسپرسو یا دو اونس، دابل شات برای مشتریانی که نیاز به کافئین اضافی دارند تا آن‌ها را برای مطالعه تا نیمه‌شب بیدار نگه دارند یا نگذارند که بعدازظهر به خواب بروند.

۲۶- توپ چای و کیسه‌های لیمویی

این‌ها برای افزودن عطر خوشمزه به نوشیدنی‌ها طراحی شده‌اند تا هیچ اثری از خود به جا نگذارند، این تجهیزات برای افرادی مناسب است که دوست دارند برگ‌های چای در کیسه و درون چای وجود داشته باشند. به‌علاوه، توپ چای به شما اجازه می‌دهد تا چای را با برگ چای درون آن سرو کنید. در این صورت مشتری خودش میزان غلظت چای‌اش را تنظیم کند.

۲۷- لوازم شام

نیاز شما برای انتخاب لوازم شام بر اساس تنوع غذاهایی که می‌خواهید سرو کنید متفاوت است. از چینی گرفته تا ملامین یا چوب، مزایا و معایب خودشان را دارند؛ بنابراین تحقیق و در نظر گرفتن منوی کافی‌شاپ قبل از تصمیم گرفتن برای خرید، امری مهم است.

۲۸- شکرپاش

استفاده از شکرپاش‌ها ساده و راحت است، به مشتریان اجازه می‌دهد تا میزان شکر دلخواه خود را به نوشیدنی‌هایشان بیفزایند و وقتی خالی شدند، به‌سادگی پر شوند. یک گزینه دیگر داشتن یک موقعیت مرکزی در جایی است که مشتریان بتوانند به شکر و سایر افزودنی‌ها دسترسی داشته باشند.

۲۹- خامه‌ها

هر فردی قهوه‌اش را به صورتی متفاوت می‌خورد، با قرار دادن خامه تازه بر روی ایستگاه چاشنی یا بر روی هر میز شما مطمئن می‌شوید که رضایت تقریباً همه مشتریان را فراهم کرده‌اید.

۳۰- جعبه چاشنی‌ها

فروش قهوه به معنای ارائه کلی مواد اضافی همچون بسته‌های شکر و خامه. مقدار فضای پیشخوان موجود در کافی‌شاپ به شما در تعیین اندازه جعبه چاشنی کمک خواهد کرد.

۳۱- محل مرتب‌سازی فنجان، درب‌ها و نی‌ها

نگهداری فنجان‌ها، درب‌ها و نی‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما یک سازمان دهنده می‌تواند به شما در کاهش به‌هم‌ریختگی‌ها و شلوغی‌ها به صورتی بهداشتی تر کمک کند.

۳۲- پیش‌بندها

پیش‌بندها نه‌تنها از لباس کارکنان شما محافظت می‌کنند، بلکه به کارمندان ظاهری حرفه‌ای‌تر می‌دهند. به‌علاوه، در انواع رنگ‌ها و الگوها وجود دارند تا با هویت بصری کافی‌شاپ شما متناسب شوند.

۳۳- تابلوهای LED

یک تابلوی LED بر روی ورودی نصب کنید تا مشتری‌ها متوجه شوند و وارد ساختمان شما شوند و از خدمات شما لذت ببرند! گرافیک‌های پررنگ و نور براق به شما در جلب‌توجه عابران کمک می‌کند تا جمعیت را به داخل بکشانید. انتخاب تابلوها با نمادهای قهوه و با LED باز، نور ۱۲w را ازلحاظ انرژی مقرون‌به‌صرفه می‌کند تا تضمین کند که از ۵۰۰ فوت دورتر هم، حتی در نور روز و حتی از پشت شیشه، تابلو دیده می‌شود. آن‌ها نصف لامپ‌های نئون ولتاژ بالا و سنتی برق مصرف می‌کنند؛ بنابراین مشتریان صداهای مزاحمی را که از تابلوهای قدیمی برمی‌خیزند را نخواهند شنید. به‌علاوه به‌صورت چندحالته کار می‌کنند که به شما اجازه تنظیم بر اساس تنظیمات دلخواهتان را می‌دهند.

۳۴- تأمین مواد خرده‌فروشی

جز نوشیدنی‌ها، نان‌های پختنی و ساندویچ‌ها، کافی‌شاپ‌ها به صورتی گسترده گزینه‌های دیگری را برای برآورده سازی همه نوع ذائقه فراهم می‌کنند.

ادامه مطلب